19

Ocak

İç disiplin

Radikal Blog/Turgay AKSOY

Hepimiz başarılı olmak istiyoruz. Daha iyi bir hayat yaşamak, daha sağlıklı olmak daha iyi pozisyonlarda ve işlerde çalışmak istiyoruz. İstiyoruz ama istediklerimize ulaşmak için gerekenleri yapmıyoruz. 

Sağlıklı olmak istiyoruz ama yediklerimize dikkat etmiyoruz ve spor yapmıyoruz. Ya da işimizde başarılı olmak istiyoruz ama işin gerektirdiklerini yapmıyoruz. Bunun en önemli nedeni ''İç Disiplin'' sahibi olmayışımızdır. Yapmamız gerekenler belli iken bunları yapmıyorsak iç disiplinimizi geliştirmemiz gerekir. İş yerinde, bazı personeller görürüz. Bunların yapması gereken işler bellidir. Ama sürekli, işlerini yapmaları gerektiğini hatırlatmak ve onları zorlamak gerekir. Onlar, ''Üşenir, erteler ve vazgeçerler''. Bu insanların bulunduklarından daha iyi bir pozisyona geçme şansları olamaz.

İç disiplin sahibi insanlar, bahane üretmezler, çalışkandırlar, işlerinin gerekliliklerini, bahaneler sunmadan ve sorgulamadan yerine getirirler. Kendilerine katkı sağlayacak eğitimlere katılıp, kitaplar okurlar. Bu sayede işlerinde başarılı oldukları için daha iyi pozisyonlar için aday olurlar. Başarılı olan insanlara baktığımızda, onların hedef sahibi, çalışkan ve en önemlisi bunları gerçekleştirecek iç disipline sahip olduklarını görürüz.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın

Yorumunuz alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.
Hukuki sorumluluklarımız gereği yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır.


Filmekimi başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi bu yıl 28 Eylül - 6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Vizyonda ne var?

Her bünyeye uygun olmamakla birlikte bu senenin en yaratıcı çalışmalarından biri Holy Motors bu hafta vizyona giriyor.