Genç Kırmızı Online Sergisi Açıldı

4/28/2016 12:01 PM

Türkiye genelinde 29 üniversiteyi temsilen 40 fakültenin katıldığı 8. Genç Kırmızı’nın online sergisi, yarışmanın internet sitesi kirmiziodulleri.com’da açıldı. Yarışmaya yapılan başvuruların tamamı online sergide görülebilir.

8. Genç Kırmızı’nın online sergisi açıldı. Yarışmaya yapılan başvuruların tamamı Kırmızı Ödülleri’nin internet sitesinde, “Online Sergi” sekmesi altında görülebilir. Yarışmaya 29 üniversiteyi temsilen 40 fakülteden 344 öğrencinin oluşturduğu 132 ekip katıldı. 
 
Katılımcı her  fakülteden bir akademisyenin yer aldığı jürinin ön elemesi 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında yapıldı. Akademisyenler jürisinin ön elemesinde en yüksek puanı alan ilk %10’a giren çalışmalardan oluşan kısa liste, 12 Mayıs’ta Adana’da toplanacak Kırmızı jürisi tarafından değerlendirilecek. Kırmızı jürisinin kısa liste üzerinde yapacağı değerlendirmede ilk 5’e giren çalışma belirlenecek ve bunlar tören öncesi açıklanacak. Açıklanacak ilk 5 içersinde Kırmızı jürisi tarafından seçilecek birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahipleri ise 13. Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.
 
Yarışmada birinci seçilen çalışma 6.000TL, ikinci seçilen çalışma 4.000TL ve üçüncü seçilen çalışma 2.000TL para ödülünün sahibi olacak. Para ödülleri kişi başına değil ekip başına verilecek.13. Kırmızı Ödülleri 2015-2016 ödül töreni, 26 Mayıs 2016 akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi, İstanbul’da düzenlenecek. Bir kez daha Kırmızı Ödülleri 2016’ya katılan tüm başvuru sahiplerine teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Yorum Yaz

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın

Yorumunuz alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.
Hukuki sorumluluklarımız gereği yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır.Öğrenmek istediğiniz her konu ile ilgili sorularınızı paylaşın. Başkalarının öğrenmek istediği konularda bilginiz varsa soruları cevaplayın.
MEVCUT AÇIK SORULARI CEVAPLA
Bilgini paylaş, diğerlerine yardımcı ol, en doğru cevabı ver, puan kazan.
CEVAPLANMIŞ SORULARI İNCELE
Mevcut sorulara verilmiş en doğru cevapları incele, bilgi sahibi ol.